Unit          Name                  City State        New Ranking

361

Elaine

Ackerman

Englewood

CO

Junior Master

363

William

Alexander

Loveland

CO

Junior Master

359

Steve

Allegar

Broomfield

CO

Junior Master

374

Janice

Arias

Albuquerque

NM

Junior Master

159

Ruby

Bailey

El Paso

TX

Junior Master

380

Les

Bell

Las Cruces

NM

Junior Master

354

Randy

Brewer

Scottsdale

AZ

Junior Master

374

Linda

Brindmore

Albuquerque

NM

Junior Master

361

Sally Jo

Button

Denver

CO

Junior Master

422

Darlene

Chytka

Laramie

WY

Junior Master

421

Jim L

Coffin

Cheyenne

WY

Junior Master

359

Sandra

Courtley

Niwot

CO

Junior Master

354

Catherine

Eide

Scottsdale

AZ

Junior Master

383

Deborah

Farson

Santa Fe

NM

Junior Master

359

Beth

Gaffney

Boulder

CO

Junior Master

361

Jack

Ganzar

Littleton

CO

Junior Master

359

Lisa

Geiger

Boulder

CO

Junior Master

354

Susan

Gillette

Scottsdale

AZ

Junior Master

159

Joanne

Gnauck

El Paso

TX

Junior Master

356

Ron

Gospodarek

Oro Valley

AZ

Junior Master

351

Carol

Hannon

Chandler

AZ

Junior Master

374

Sally

Harrer

Albuquerque

NM

Junior Master

364

Phoebe

Hemphill

Durango

CO

Junior Master

359

James

Herbst

Longmont

CO

Junior Master

356

Janet

Johns

Tucson

AZ

Junior Master

356

Kathy

Klammer

Tucson

AZ

Junior Master

356

Ann

Lancero

Tucson

AZ

Junior Master

360

Patricia

Lewis

Colorado Spgs

CO

Junior Master

374

Becki

Lorimer

Albuquerque

NM

Junior Master

354

Lindi

Meece

Scottsdale

AZ

Junior Master

374

Margaret

Miller

Albuqueque

NM

Junior Master

360

Jerry

Nolan

Colorado Spgs

CO

Junior Master

359

Naomi

Nolan

Breckenridge

CO

Junior Master

351

Gerard

Pietrafesa

Mesa

AZ

Junior Master

388

Emily

Preece

Ruidoso

NM

Junior Master

364

Thomas

Preston

Telluride

CO

Junior Master

380

Glynis

Racine

Las Cruces

NM

Junior Master

351

Cheryl

Ramier

Sun Lakes

AZ

Junior Master

383

Leonard

Ramist

Santa Fe

NM

Junior Master

354

Joyce

Rebell

Surprise

AZ

Junior Master

354

Marilyn

Reinherz

Scottsdale

AZ

Junior Master

354

Verne

Rosenfield

Phoenix

AZ

Junior Master

360

Patrick

Sheehy

Colorado Spgs

CO

Junior Master

360

Judy

Varner

Colorado Spgs

CO

Junior Master

356

Melba

Wilkes

Sierra Vista

AZ

Junior Master

355

Carol

Wirkus

Sedona

AZ

Junior Master

355

Joyce

Wolff

Lake Havasu

AZ

Junior Master

 

421

Dick

Atkins

Cheyenne

WY

Club Master

360

Val

Bardis

Colorado Spgs

CO

Club Master

373

Jacqueline

Barsodi

Las Vegas

NV

Club Master

374

John

Brooks

Albuquerque

NM

Club Master

361

Nancy

Brown

Denver

CO

Club Master

356

Stephen

Campbell

Tucson

AZ

Club Master

354

Ronald

Doubek

Phoenix

AZ

Club Master

359

Jerry

Eaton

Breckenridge

CO

Club Master

361

Wally

Erbes

Denver

CO

Club Master

374

Jared

Gearhart

Albuquerque

NM

Club Master

383

Jane

Gerik

Santa Fe

NM

Club Master

374

Charles

Graff

Albuquerque

NM

Club Master

354

Betsy

Gunn

Scottdale

AZ

Club Master

421

Bonnie

Harrison

Cheyenne

WY

Club Master

361

Maryanne

Harry

Denver

CO

Club Master

359

Jane

Jones

Dillon

CO

Club Master

361

Kenneth

Krause

Denver

CO

Club Master

361

Sara

Lewis

Castle Rock

CO

Club Master

373

Julia

Luo

Henderson

NV

Club Master

354

Robert

Miller

Scottsdale

AZ

Club Master

422

Renee

Mueller

Oak Creek

CO

Club Master

374

Betty

Nason

Albuquerque

NM

Club Master

356

Diane

Nicol

Tucson

AZ

Club Master

354

Cynthia

O'Connell

Scottsdale

AZ

Club Master

355

Annette

Pettit

Sedona

AZ

Club Master

360

Frances

Pilch

Colorado Spgs

CO

Club Master

374

Richard

Preston

Albuquerque

NM

Club Master

356

Sharon

Rundle

Green Valley

AZ

Club Master

363

Elizabeth

Sage

Greeley

CO

Club Master

354

Janet

Violante

Scottsdale

AZ

Club Master

354

Christine

Ward

Peoria

AZ

Club Master

373

Pam

Williams

Las Vegas

NV

 

<td valign

351

Cheryl

Almond

Sun Lakes

AZ

Sectional Master

374

Robert

Anderson

Albuquerque

NM

Sectional Master

356

Michael

Bording

Vail

AZ

Sectional Master

356

Joann

Brown

Bisbee

AZ

Sectional Master

351

Cynthia

Cantor

Chandler

AZ

Sectional Master

354

Jo

Carley

Goodyear

AZ

Sectional Master

360

Betty

Carruth

Colorado Spgs

CO

Sectional Master

361

Kathryn

Carson

Castle Rock

CO

Sectional Master

359

Jay

Cochran

Broomfield

CO

Sectional Master

354

Heather

Cook

Phoenix

AZ

Sectional Master

354

Judy

Dekalb

Goodyear

AZ

Sectional Master

354

Karen

Dugger

Scottsdale

AZ

Sectional Master

356

Robert

Fusinati

Tucson

AZ

Sectional Master

355

Cheryl

Henderson

Sedona

AZ

Sectional Master

354

Rodney

Houston

Scottsdale

AZ

Sectional Master

360

Charles

Lewis

Colorado Spgs

CO

Sectional Master

374

Ken

Meyers

Rio Rancho

NM

Sectional Master

373

Fumie

Parish

Las Vegas

NV

Sectional Master

351

Renee

Prendergast

Tempe

AZ

Sectional Master

380

Julie

Reiser

Las Cruces

NM

Sectional Master

360

Mary E

Ruwell

Colorado Spgs

CO

Sectional Master

381

David

Simpson

Farmington

NM

Sectional Master

354

Katherine

Smith

Glendale

AZ

Sectional Master

361

Michelle

Stansbury

Littleton

CO

Sectional Master

356

Andrew

Stein

Tucson

AZ

Sectional Master

356

Donald

Stenquist

Tucson

AZ

Sectional Master

356

Carl

Travor

Tucson

AZ

Sectional Master

354

Ellen

Tryba

Scottsdale

AZ

Sectional Master

380

Gary

Williams

Las Cruces

NM

Sectional Master

355

Robert

Bower

Prescott Valley

AZ

Regional Master

359

Maggie

Canup

Boulder

CO

Regional Master

374

Cathrine

Currie

Rio Rancho

NM

Regional Master

374

Robert

Desjardin

Albuquerque

NM

Regional Master

360

Phyllis

Dunn

Colorado Spgs

CO

Regional Master

354

Rosalie

Gunnlaugsson

Goodyear

AZ

Regional Master

374

Arthur

Hawkins

Albuquerque

NM

Regional Master

373

Judeth

Hoppe

Lincoln

NE

Regional Master

373

Samuil St

Ivanov

Henderson

NV

Regional Master

355

Cynde

Lere

Flagstaff

AZ

Regional Master

374

Steve

Markham

Albuquerque

NM

Regional Master

354

Randy

Miller

Sun City

AZ

Regional Master

356

Jerry

Neuman

Tucson

AZ

Regional Master

356

Terry

Neuman

Tucson

AZ

Regional Master

354

Joyce

Perlstein

Scottsdale

AZ

Regional Master

361

DJ

Vrooman

Denver

CO

Regional Master

383

Ellen

Walton

Santa Fe

NM

Regional Master

354

L Catherine

Wolff

Phoenix

AZ

Regional Master

355

Dan

Zanone

Flagstaff

AZ

Regional Master

356

Mary

Aveiro

Sierra Vista

AZ

NABC Master

351

Royann

Bonnell

Scottsdale

AZ

NABC Master

361

Richard

Daniel

Aurora

CO

NABC Master

361

Marilyn

Eckerling

Denver

CO

NABC Master

354

Donna

Farnham

Scottsdale

AZ

NABC Master

354

S Edward

Hargest

Cave Creek

AZ

NABC Master

354

Ken

Holtzman

Scottsdale

AZ

NABC Master

360

Brook

Mark

Colorado Spgs

CO

NABC Master

359

Jane

Martin

Boulder

CO

NABC Master

422

Linda

Melcher

Laramie

WY

NABC Master

373

Sultan

Murad

Las Vegas

NV

NABC Master

354

Kenneth

Naiff

Scottsdale

AZ

NABC Master

354

Diane

Ogrodowski

Peoria

AZ

NABC Master

354

James

Peters

Peoria

AZ

NABC Master

354

Rosemary

Peters

Peoria

AZ

NABC Master

355

Raymond

Plouffe

Lake Havasu

AZ

NABC Master

363

Alaeldin

Rachid

Fort Collins

CO

NABC Master

354

Mary

Shapiro

Scottsdale

AZ

NABC Master

356

Cindy

Shoemaker

Rank Upgrades   Next page: November 2017 Rank Changes for NLM